حضور ۳DFAST در الکامپ ۹۷ به عنوان کسب و کاری پیشرو در صنعت طراحی و پرینت سه بعدی

رشد پرینت سه بعدی در جهان از آنجایی آغاز شد که تاریخ انقضای پَتِنتِ شرکت های انحصارطلب فرا رسید. با وقوع این اتفاق پروژه های متن باز زیادی تعریف شد  و کمپانی های کوچک پرینتر ساز با آرزوهای بزرگ در سراسر دنیا قد علم کردند. استقبال چشمگیر از جنبش متن باز و انرژی قابل تحسین شرکت های کوچک همه را به آینده این صنعت امیدوار کرد.

الکامپ 97 : حضور پلتفرم جامع پرینت سه بعدی 3DFAST

الکامپ ۹۷ : حضور پلتفرم جامع پرینت سه بعدی ۳DFAST

 

پرینت سه بعدی در ایران: هیجانِ اکتشاف یا منطقِ کسب و کار؟

حکایت ورود چاپ سه بعدی به ایران بیشتر شبیه به یک اکتشاف هیجان انگیز بود تا راه اندازی یک کسب و کار منطقی و پرسود. زمانی که پای صحبت مسئولین فنی شرکت های ساخت پرینتر در ایران می نشینید از شوق و هیجانی که وجودشان را فرا گرفته لذت می‌برید. این مهندسینِ عموما جوان و توانمند از چند سال گذشته ساخت دستگاه های پرینتر سه بعدی با تکنولوژی های مختلف را آغاز کرده اند. در اوایل این مسیر پرینترهای سه بعدی FDM که ارزانترین و متداولترین تکنولوژی فعلی در این صنعت است در ایران فراگیر شد و شرکت های داخلی توانستند دستگاه هایی تولید کنند که از نظر کیفیت در سطح بین المللی بود.

پرینت سه بعدی ماکت معماری

پرینت سه بعدی ماکت معماری

از سرامیک تا استیل را پرینت سه بعدی کـنیـد

اما در حال حاضر پرینت سه بعدی ایران به یک نقطه مهم رسیده است. تکنولوژی های جدید و کاربردی در جهان قیمتشان کاهش پیدا کرده و بسیار در دسترس قرار گرفته اند. اگر کمی با این صنعت اشنا باشید می دانید که دقت پرینترهای پودری و رزینی بسیار بهتر از پرینترهای فیلامنتی همچون FDM است و آینده این صنعت در تکنولوژی های کاربردی و دقیق است. اگر روزی در داخل کشور به این تکنولوژی ها با قیمت مناسب دسترسی داشته باشیم و دانش فنی ساخت دستگاه های با کیفیت پودری و رزینی را به دست آوریم می توان گفت که مجددا با صنعت چاپ سه بعدی همگام شده ایم. یکی از اهداف و دلایل شکل گیری ۳DFAST در دسترس عموم قرار دادن تمام متریال ها و تکنولوژی های پرینت سه بعدی است و  در این زمینه کاملا موفق بوده و تمام محدودیت ها را از پیش روی افرادی که به پرینت سه بعدی نیاز دارند برداشته است.

۳DFAST با کنار زدن محدودیت ها ارزش خلق می کند

ارائه خدمات پرینت سه بعدی با ۷ تکنولوژی اصلی و ۲۰ متریال، ارزشی است که چاپ سه بعدی ایران را یک مرحله ارتقا می‌دهد. پرینت سه بعدی فلز و متریال های خاصی همچون سرامیک، پرینت سه بعدی متریال انعطاف پذیر، مواد مقاوم در برابر دماهای بالا یا متریال های فوق مستحکم به طراحان و فعالان صنایع مختلف کمک می‌کند تا محصولات خود را بدون محدودیت طراحی و تولید کنند. ارائه خدمات پرینت سه بعدی با بالاترین سرعت ممکن و کمترین قیمت یک ویژگی جذاب و کاربردی برای تمامین فعالان حوزه های مرتبط است.

پرینت سه بعدی جواهرات

پرینت سه بعدی جواهرات

همه چیز از یک مدل سه بعدی آغاز می شود که شما قصد دارید آن را تولید کنید. تمام متریال ها و تکنولوژی های مطرح پرینت سه بعدی در اختیار شماست. شاید کمی گیج کننده باشد و اطلاعات کافی در مورد ویژگی های هر متریال نداشته باشید، پشتیبانی برخط ۳DFAST شما راهنمایی می کند و از ابتدا تا انتهای پروسه سفارش در کنار شماست.

طراحی سه بعدی با رویکرد کارآفرینی و آموزش

نیاز به طراحی سه بعدی دارید؟

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که اگر مدل سه بعدی آماده نداشته باشید چگونه می توانید ایده ای که در ذهن دارید را با متریال دلخواه پرینت کنید؟ حتما خودتان پاسخ را می دانید که باید به شخصی مراجعه کنید تا طراحی سه بعدی پروژه شما را به عهده بگیرید. ۳DFAST با ایجاد جامعه ای از طراحان سه بعدی که در زمینه های مختلف همچون، طراحی محصول، مهندسی معکوس، معماری، طراحی زیورآلات تخصص دارند و در کنار آن به تکنولوژی پرینت سه بعدی و ویژگی هایش اشراف کامل دارند به شما کمک می کند تا صرف کمترین میزان از وقت، انرژی و هزینه بهترین مناسبترین خروجی را دریافت کنید و بدون دغدغه ایده هایتان را به مرحله تولید برسانید.

طراح سه بعدی هستید؟

جامعه طراحان سه بعدی ۳DFAST همواره مشتاق آشنایی با دیزاینرهای با تجربه و مستعد جدید است. اگر شما طراح هستید و می‌دانید که مهارت‌ها و علم شما می‌تواند مشکلی از افراد نیازمند به طراحی را حل کند این دانش را دریغ نکنید. شما با استفاده از داشبورد و پروفایل اختصاصی خودتان می‌توانید سفارش‌های دیزاین دریافت کنید و به صورت مدیریت شده با مشتریان کوچک و بزرگ در ارتباط باشید. اگر به عنوان طراح سه بعدی یا دیزاینر فریلنسر علاقه دارید ۳DFAST همکار مناسبی برای شماست. برگزاری دوره های آموزشی، ورکشاپ های تعاملی و همایش های تخصصی که توسط این مجموعه برگزار می‌شود نیز فضایی است تا جامعه طراحی را به هم نزدیکتر کند و به خلق ایده ها و اشتراک گذاری مهارت ها منجر شود.

طراحی مدل پرینت سه بعدی تمام رنگی

طراحی مدل پرینت سه بعدی تمام رنگی

الکامپ با چاشنی ساخت افزایشی

۳DFAST به عنوان اولین پلتفرم آنلاین خدمات پرینت سه بعدی در الکامپ ۹۷ حضور دارد و می توانید از ۶ تا ۹ مرداد در غرفه ۲۳۲ واقع در سالن ۸ مهمان این مجموعه باشید و با تازه ترین محصولات و تکنولوژی های پرینت سه بعدی آشنا شوید، در مورد ارتباط طراحی سه بعدی و واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده بیشتر بدانید با کریتورهای طراحی و تولید محصولات شخصی سازی شده آشنا شوید، نمونه های خاص و ویژه را مشاهده کنید و یا به جامعه طراحان ۳DFAST بپیوندید و برای دوره ها و همایش های تخصصی طراحی و پرینت سه بعدی نام نویسی کنید.

مدلسازی و پرینت سه بعدی اجسام بزرگ

مدلسازی و پرینت سه بعدی اجسام بزرگ

 

۰/۵ (۰ Reviews)

نظرات کاربران