<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-W5F4PDSX" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe>

پرسش های متداول

پرینت سه بعدی چیست؟

پرینت سه بعدی یک روش “ساخت افزودنی” است که به سادگی از مدل سه بعدی دیجیتالی شما یک جسم واقعی می سازد. تکنولوژی ها و مواد مختلفی برای چاپ وجود دارند اما همه بر اساس تبدیل مدل دیجیتالی به یک حجم فیزیکی سه بعدی با افزودن لایه لایه ی متریال کار می کنند.

برای اطلاعات کامل تر در مورد این پروسه می توانید نوشته ها و ویدیوهای مدرسه پرینت ما را نگاه کنید.

3DFAST چگونه کار می کند؟

3DFAST روابط بین دارندگان پرینترهای سه بعدی، طراحان و کسانی که می خواهند از پرینترها استفاده کنند را ساده می کند. دارندگان پرینتر(هاب ها) ، سرویس ها و پرینترهای خود را روی پلتفرم ما ارایه دهند و مشتری ها می توانند با توجه به نزدیکی سرویس دهنده، نوع پرینت مورد نیاز خود و هزینه، سرویس دهنده ی خود را انتخاب کرده و مدل خود را در صفحه ی سرویس دهنده آپلود کنند. پلتفرم ما به محض آپلود مدل هزینه و زمان مورد نیاز برای پرینت آن را به صورت آنلاین برای مشتری محاسبه می کند و مشتری می تواند همانجا هزینه را به صورت آنلاین پرداخت کند. آماده سازی فایل برای چاپ، کنترل کیفیت محصول و رساندن محصول سالم به مشتری از سرویس هایی است که 3DFAST ارایه می دهد.

3DFAST درصد خود را از دارنده ی پرینتر می گیرد و مشتری هیچ مبلغ اضافه ای نسبت به هزینه ی چاپ نمی پردازد.

جامعه ی طراحان سه بعدی 3DFAST چیست؟

بسیاری از افراد می خواهند برای ساخت ایده ی خود از تکنولوژی پرینت سه بعدی استفاده کنند اما توانایی یا وقت طراحی سه بعدی محصول مورد نظر خود را ندارند و یا دوست دارند از محصولات آماده پرینت استفاده کنند.

همچنین طراحانی که می خواهند در زمینه ی پرینت سه بعدی کار کنند و محصولات خود را ارایه دهند نیاز به پلتفرمی دارند که به صورت تخصصی برای این منظور طراحی شده باشد.

ما در 3DFAST پلتفرم جامعه ی طراحان سه بعدی را برای زمینه سازی تسهیل روابط این دو گروه ساختیم. این پلتفرم در ارتباط کامل با شبکه ی دارندگان پرینتر است و سعی می کند تمام نیازهای یک مشتری پرینت سه بعدی را در یک پلتفرم واحد پاسخ دهد.

آیا 3DFAST مبلغی بیش از هزینه ی چاپ توسط سرویس دهنده می گیرد؟

خیر3ِDFAST درصد خود را از دارنده ی پرینتر می گیرد و مشتری هیچ مبلغ اضافه ای نسبت به هزینه ی چاپ نمی پردازد

چرا من باید یک هاب شوم؟

اولین دلیل برای هاب شدن شما این است که می توانید از پرینتر خود زمانی که برای پروژه های شخصی استفاده نمی کنید پول دربیاورید.3DFAST شما را به سازنده های دیگر و علاقمندان طراحی سه بعدی نزدیک می کند.

مشتریان محلی شما را ساده تر پیدا می کنند و سفارشات با درنظر گرفتن توانایی ها و دستگاه های شما داده می شود. ما مسئولیت ارسال و پکیجینگ محصولات، بهینه سازی مدل ها و ارتباط با مشتری را بدون پرداخت هزینه ی ثابت به عهده می گیریم.

آیا با هر پرینتر سه بعدی می توانم هاب شوم؟

با هر پرینتر سه بعدی استانداردی می توان عضوی از جامعه ی چاپ شد. از پرینتر های کوچک شخصی گرفته تا سیستم های ساخت افزودنی سطح بالای صنعتی. اگر شما سرویس دهنده ی پرینت هستید یا حتی یک علاقمند خانگی چاپ افزودنی، برای شما در 3DFAST جا هست.

چه کسی می تواند مکان من را ببیند؟

به منظور امنیت بیشتر برای سرویس دهندگان خانگی،مشتریان سایت نمی توانند آدرس دقیق شما را ببینند اما محدوده ی پرینتر شما در سایت نمایش داده می شود. سرویس دهنده هایی که علاقمندند می توانند آدرس دقیق خود را در صفحه ی خود قرار دهند.

آیا برای هاب شدن باید شرکت ثبت شده داشته باشم؟

برای هاب شدن داشتن یک پرینتر سه بعدی تنها چیزی است که به آن نیاز دارید. تنها اطلاعاتی که ما می خواهیم اطلاعات تماس و پرداخت شماست.

آیا می توانم فایل یک مشتری را برای خودم پرینت کنم؟

برای حفظ حریم مشتری، هاب های ما تنها اجازه ی چاپ مدل به میزانی که مشتری درخواست کرده را دارند. مگر اینکه مدل موردنظر مشتری به صورت عمومی در اینترنت موجود باشد.

آیا من برای هاب شدن باید مبلغی پرداخت کنم؟

برای لیست کردن پرینترها و سرویس هایتان در 3DFAST از شما هیچ مبلغی دریافت نمی شود. قیمت چاپ ساعتی را می توانید خودتان با توجه به بازار تعیین کنید.ما ۱۵% هز سفارش را به ازای خدماتی که ارایه می دهیم از پرداخت مشتری کم می کنیم.

ما در مقابل سیستم قیمت دهی و پرداخت آنلاین، بهینه سازی فایل ها و ارسال محصول به مشتری را به عهده می گیریم.

محصول را چاپ کردم ، چه زمانی هزینه ی چاپ به من پرداخت می شود؟

پس از چاپ مدل، محصول کنترل کیفیت شده و به مشتری ارسال می شود. مشتری پنج روز فرصت دارد تا محصول را بررسی کرده و تایید کند. به محض تایید مشتری یا با گذشتن این زمان پنج روزه هزینه ی پرینت شما پرداخت می شود.

چه فایل هایی می توانم آپلود کنم؟

پلتفرم 3DFAST با فرمت های STL و OBJ کار می کند. برای اطلاع بیشتر از نحوه ی درست اکسپورت گرفتن و آماده سازی فایل می توانید به مدرسه ی پرینت سه بعدی مراجعه کنید.

از کجا بفهمم به چه متریال و تکنولوژی ای نیاز دارم؟

اگر با تکنولوژی و متریال های پرینت آشنا نیستید پیشنهاد ما این است که صفحه ی “شروع پرینت سه بعدی” و دیگر مطالب مدرسه ی پرینت سه بعدی را مطالعه کنید.

چگونه با یک هاب ارتباط برقرار کنم؟

اطلاعات تماس هر هاب روی صفحه ی آن در دسترس است.

از محصولم رضایت ندارم آیا هزینه به من بازگردانده می شود؟

در صورت عدم رضایت مشتری ، محصول به ما بازگردانده می شود و دوباره کنترل کیفیت می شود. اگر محصول چاپ شده با مدل ،مشخصات و کیفیت درخواست شده توسط مشتری تفاوت داشته باشد، تمام هزینه به مشتری بازگردانده می شود.