پرینت سه بعدی پودر و لیزر SLS

SLM

پودر فلز

BinderJet

تمام رنگی

SLS

پودر پلاستیک

FDM

فیلامنتی

PolyJet

رزینی

DLP

رزینی

SLA

رزینی

پرینت سه بعدی SLS

پلاستیک مقاوم و انعطاف پذیر

کاربردها و اپلیکیشن ها

کاربردها

راهنمای طراحی برای SLS

راهنمای طراحی

تکنولوژی SLS با تاباندن اشعه  لیزر و ذوب و جامد کردن لایه به لایه ماده پودری، قطعه نهایی را می سازد. این پرینترها دو سینی ساخت دارند که “پیستون” نامیده می شوند. هنگام شروع پروسه پرینت، یک لیزر اولین لایه قطعه را روی پودر می اندازد. این عمل پودر را به طور انتخابی ذوب می کند. پس از جامد شدن لایه، سینی ساخت کمی به سمت پایین حرکت کرده و سینی دیگر که حامل پودر است کمی به بالا حرکت می کند و یک غلطک لایه جدیدی را روی قطعه قرار می دهد. با تکرار این پروسه، با ذوب و انجماد مکرر و قرارگرفتن لایه ها روی یکدیگر، حجم نهایی شکل می گیرد.

پلاستیک های مقاوم و انعطاف پذیر

پرینت سه بعدی SLS

PA-12 بسیار بادوام است و برای کاربردهای بسیار متنوعی از قاب گوشی تا جواهرآلات ، کوادکوپترها و حتی محصولات پوشیدنی می تواند استفاده شود. این ماده در ضخامت های پایین قابلیت انعطاف پذیری بسیار مناسبی دارد و در ضخامت های بالا مقاومت سازه ای قابل قبولی ارایه می کند.

PA12 به طور عادی به رنگ سفید است اما به سادگی می توان آن را رنگ کرد.

این ماده قابل شستشو با ماشین ظرفشویی است و تماس مداوم آن با پوست بدن مشکلی ایجاد نمی کند. PA-12 قابل بازیافت نیست و برای استفاده به عنوان ظرف غذا توصیه نمی شود.

راهنمای طراحی برای پرینت سه بعدی SLS

حداقل ابعاد جعبه

جمع ابعاد بالاتر از ۲۵ میلیمتر باشد (X + Y + Z ≥ ۲۵٫۰)
برای ساخت محصول، هر کدام از قطعات آن باید بزرگتر از این ابعاد باشند.
برای اینکه مطمئن باشید محصول شما به خوبی ساخته می شود، از بزرگتر بودن قطعات محصول خود نسبت به این ابعاد حداقلی اطمینان حاصل کنید.
اگر مدلی دارید که کوچکتر از این ابعاد است، می توانید با بالا بردن مقیاس،ضخامت یا ترکیب آن با دیگر قطعات ابعاد آن را بزرگتر کنید و یا از تکنولوژی دیگری برای پرینت سه بعدی استفاده کنید.

حداکثر ابعاد جعبه

 ۲۰۰x250x330 میلیمتر
برای اینکه بتوان یک محصول را پرینت سه بعدی کرد، هرکدام از قطعات آن باید در یک جعبه با این ابعاد حدودی جای شوند.
برای ساخت موفقیت آمیز محصول شما، از تناسب ابعاد آن با پرینتر سه بعدی اطمینان حاصل کنید. اگر ابعاد محصولتان بزرگترین از این ابعاد می باشد، می توانید مقیاس مدل خود را کوچکتر کنید یا مدل خود را چند قطعه کنید تا پس از ساخت این قطعه ها را بتوانید به هم متصل کنید.
اگر مدل شما بزرگ تر از اندازه های بالا است و می خواهید آن را یک تکه پرینت کنید از تکنولوژی های دیگر استفاده کنید.
حداقل ضخامت دیواره های بدون ساپورت

۰٫۷ میلیمتر

دیواره بدون ساپورت، دیواره ای است که اتصال آن به دیواره های دیگر با یک لبه یا کمتر می باشد.
این میزان وابسته به توانایی پرینتر سه بعدی در ساخت جزئیات و امکان تمیز کردن مدل بدون مشکل است. دیواره هایی که ضخامت پایین داشته باشند ممکن است هنگام برداشتن مدل از سینی پرینتر و یا هنگام پودرزدایی شکسته شوند.
همچنین مقاومت دیواره برای محصولاتی که نیاز به پولیش و رنگ دارند بسیار اهمیت دارد و امکان شکستن دیواره های نازک در این عملیات نیز وجود دارد.
برای اطمینان از اینکه محصول شما به خوبی ساخته  می شود، از تناسب ضخامت دیواره های خود با این ابعاد اطمینان حاصل کنید.
اگر این ضخامت کمتر از حداقل ضخامت باشد دیواره هایتان را ضخیم تر کنید و یا از یک تکنولوژی دیگر برای پرینت مدلتان استفاده کنید.
حداقل ضخامت دیواره های ساپورت دار

۰٫۷ میلیمتر

دیواره ساپورت دار دیواره ای است که در دو یا چند لبه به دیواره های دیگر متصل باشد.
این میزان وابسته به توانایی پرینتر سه بعدی در ساخت چزئیات و امکان تمیز کردن مدل بدون مشکل است. دیواره هایی که ضخامت پایین داشته باشند ممکن است هنگام برداشتن مدل از سینی پرینتر و یا هنگام پودرزدایی شکسته شوند.
همچنین مقاومت دیواره برای محصولاتی که نیاز به پولیش و رنگ دارند بسیار اهمیت دارد و امکان شکستن دیواره های نازک در این عملیات نیز وجود دارد.
برای اطمینان از اینکه محصول شما به خوبی ساخته  می شود، از تناسب ضخامت دیواره های خود با این ابعاد اطمینان حاصل نمایید.
اگر این ضخامت کمتر از کمینه ضخامت می باشد دیواره هایتان را ضخیم تر کنید و یا از یک تکنولوژی دیگر برای پرینت مدلتان استفاده کنید.

پیشگیری از تاب برداشتن دیواره ها در مدل های بزرگتر

بسته به هندسه قطعه، احتمال تاب برداشتن مدل های بزرگ که دیواره های نازک دارند وجود دارد. قطعه در دمای بالا جامد می شود و سپس دمای آن تا دمای اتاق پایین می آید که باعث انقباض می شود. این انقباض فشاری روی قطعه وارد می کند که می تواند باعث تاب برداشتن آن شود.برخی هندسه ها مانند قطعات صاف و بلند بیشتر از بقیه در خطر تاب برداشتن قرار دارند. دیواره های بلندتر باید ضخیم تر از دیواره های کوتاه باشند.
حداقل وایرهای بدون ساپورت

۰٫۱ میلیمتر

یک وایر، قطعه ای است که طول آن بیش از دو برابر ضخامت آن می باشد. یک وایر بدون ساپورت از یک طرف به دیواره متصل است.
این میزان وابسته به توانایی پرینتر سه بعدی در ساخت چزئیات و امکان تمیز کردن مدل بدون مشکل است. وایرهایی که ضخامت پایین داشته باشند ممکن است هنگام برداشتن مدل از سینی پرینتر و یا هنگام پودرزدایی شکسته شوند.
همچنین مقاومت وایر برای محصولاتی که نیاز به پولیش و رنگ دارند بسیار اهمیت دارد و امکان شکستن وایرهای نازک در این عملیات نیز وجود دارد.
اگر این ضخامت کمتر از کمینه ضخامت می باشد وایرهایتان را ضخیم تر کنید و یا از یک تکنولوژی دیگر برای پرینت مدلتان استفاده کنید.
حداقل وایرهای ساپورت دار

۰٫۹ میلیمتر

یک وایر، قطعه ای است که طول آن بیش از دو برابر ضخامت آن می باشد. یک وایر ساپورت دار از دو طرف به دیواره ها متصل است.
این میزان وابسته به توانایی پرینتر سه بعدی در ساخت چزئیات و امکان تمیز کردن مدل بدون مشکل است. وایرهایی که ضخامت پایین داشته باشند ممکن است هنگام برداشتن مدل از سینی پرینتر و یا هنگام پودرزدایی شکسته شوند.
همچنین مقاومت دیواره برای محصولاتی که نیاز به پولیش و رنگ دارند بسیار اهمیت دارد و امکان شکستن وایرهای نازک در این عملیات نیز وجود دارد.
برای اطمینان از اینکه محصول شما به خوبی ساخته  می شود، از تناسب ضخامت وایرهای خود با این ابعاد اطمینان حاصل کنید.
اگر این ضخامت کمتر از کمینه ضخامت می باشد وایرهایتان را ضخیم تر کنید و یا از یک تکنولوژی دیگر برای پرینت مدلتان استفاده کنید.

مدل های ضخیم تر سخت تر خم می شوند

انعطاف پذیری محصول به طراحی و سازه مدل بستگی دارد. هرچه ضخامت مدل شما بالاتر باشد انعطاف پذیری آن پایین می آید. فنری که ضخامت یک میلیمتری داشته باشد به راحتی فشرده و باز می شود اما فنری که ضخامت سه میلیمتری داشته باشد نیاز به نیروی بیشتری برای فشرده شدن دارد.
 حداقل جزئیات بیرون آمده و فرورفته

۰٫۲ میلیمتر

دیتیل ها، تو رفتگی ها یا بیرون زدگی هایی  است که طول آن ها کمتر از دو برابر عرض آن ها باشد.
حداقل ابعاد جزئیات به کیفیت پرینتر بستگی دارد. اگر ابعاد جزئیات پایین تر از کیفیت پرینتر باشند ممکن است پرینتر نتواند آنها را به خوبی دربیاورد.
برای اینکه جزئیاتتان به خوبی دربیایند ابعاد آنها را بالاتر از این ابعاد درنظر بگیرید. ما ممکن است مدل هایی که جزئیاتی با ابعاد کوچکتر دارند را قبول نکنیم چرا که ممکن است محصول ساخته شده در اینگونه مدل ها با ایده شما بسیار فاصله داشته باشد.
اگر مدل شما جزئیاتی کوچکتر از این ابعاد دارد سعی کنید آنها را بزرگتر کرده یا از طرحتان حذف کنید.
اگر روی مدل خود نوشته ای قرار داده اید که فرورفتگی و یا بیرون زدگی ایجاد کرده است برای اینکه حروف، خوانایی لازم را بعد از پرینت داشته باشند باید ضخامت آن ها بیشتر از نیم میلیمتر باشد.

عملیات پرداخت (پولیش بعد از تولید)، ضخامت را کاهش داده و جزئیات تیز را نرم می کند.

در پروسه پرداخت محصول تا ۰٫۱ میلیمتر از سطح محصول شما تراشیده می شود. همچنین در این عملیات جزئیات تیز کمی نرم می شوند.
قطر حفره های تخلیه

۴٫۰ میلیمتر برای یک حفره تخلیه

حفره های تخلیه امکان خروج مواد استفاده نشده در داخل قطعات توخالی را به وجود می آورند.
در محصولاتی که با تکنولوژی SLS ساخته می شوند معمولا در فضاهای خالی درون قطعه مقداری پودر اضافی محصور می شود که باید از قطعه نهایی خارج شود.
حفره های تخلیه برای قطعاتی که بخش های توخالی دارند امکان خروج این مواد را فراهم می کنند، در صورت نبود حفره این حجم ماده اضافی در قطعه محصور می شود و باعث بالا رفتن هزینه ی مواد اولیه و وزن محصول می شود.
برای رسیدن به یک محصول خوب بهتر است حفره هایتان از این ابعاد بزرگتر باشد تا پودر اضافی بتواند از آنها خارج شود. وجود چند حفره کار را ساده تر می کند و نتیجه ی بهتری می دهد. اگر حفره هایتان به اندازه کافی بزرگ نیستند می توانید آنها را بزرگتر کرده، به تعداد آنها اضافه کنید یا آن قسمت از مدلتان را پر کنید.
گذاشتن حفره ها در نقاط مقابل یکدیگر به فرآیند خروج پودر کمک زیادی می کند.
یک حفره تخلیه در ته یک قسمت مدل نمی تواند همه ی مواد آن منطقه را تخلیه کند چرا که موادی که در اطراف حفره هستند به خوبی خالی نمی شوند، در کل بهتر است از چند حفره تخلیه استفاده کرد.
اگر حفره های تخلیه شما از این اندازه ها کوچکتر هستند می توانید آنها را بزرگتر کرده، حفره های بیشتری برای مدل در نظر بگیرید یا فضای خالی را پر کنید.
در محصولات بزرگتر از پنج سانتی متر و یا محصولاتی که به دو یا تعداد بیشتری حفره برای خروج پودر احتیاج دارند از حفره هایی به اندازه حداقل ۲ میلیمتر استفاده کنید.
فضاهای خالی

۰٫۵ میلیمتر

فضای خالی به فاصله میان دو دیواره، وایر و یا قطعات جدا از هم گفته می شود.
فرآیند پرینت نایلون PA12 با سیستم SLS انجام می شود که از یک لیزر برای ذوب کردن و به هم چسباندن پودرها استفاده می کند. اگر فضای خالی بین چند فیچر بیش از حد کم باشد ممکن است در فرآیند پرینت به هم بچسبند.
برای اطمینان از ساخت موفق محصولتان از اینکه فواصل خالی بین دیواره ها ، وایرها و قطعات بیش از میزان حداقلی می باشد اطمینان حاصل کنید. اگر فضای خالی شما کوچکتر از این مقدار است، سعی کنید فاصله را بیشتر کرده و یا اگر جدا بودن قسمت های مدل ضروری نیست، آن ها را در هنگام طراحی با هم ترکیب کنید.

کاربردهای پرینت سه بعدی SLS