پرینت سه بعدی پودر و لیزر SLS

SLM

پودر فلز

BinderJet

تمام رنگی

SLS

پودر پلاستیک

FDM

فیلامنتی

PolyJet

رزینی

DLP

رزینی

SLA

رزینی

پرینت سه بعدی SLS

پلاستیک مقاوم و انعطاف پذیر

کاربردها و اپلیکیشن ها

کاربردها

راهنمای طراحی برای SLS

راهنمای طراحی

تکنولوژی SLS با تاباندن اشعۀ  لیزر و ذوب و جامد کردن لایه‌لایه مادۀ پودری، قطعه نهایی را می‌سازد. این پرینترها دو سینی ساخت دارند که “پیستون” نامیده می‌شوند. هنگام شروع پروسۀ پرینت، یک لیزر اولین لایه قطعه را روی پودر می‌اندازد. این عمل پودر را به طور انتخابی ذوب می‌کند. پس از جامد شدن لایه، سینی ساخت کمی به سمت پایین حرکت کرده و سینی دیگر که حامل پودر است کمی به بالا حرکت می‌کند و یک غلطک لایۀ جدیدی را روی قطعه قرار می‌دهد. با تکرار این پروسه، با ذوب و انجماد مکرر و قرارگرفتن لایه‌ها روی یکدیگر، حجم نهایی شکل می‌گیرد.

پلاستیک‌های مقاوم و انعطاف‌پذیر

پرینت سه بعدی SLS

PA-12 بسیار بادوام است و برای کاربردهای بسیار متنوعی از قاب گوشی تا جواهرات ، کوادکوپترها و حتی محصولات پوشیدنی می‌تواند استفاده شود. این ماده در ضخامت‌های پایین قابلیت انعطاف‌پذیری بسیار مناسبی دارد و در ضخامت‌های بالا مقاومت سازه‌ای قابل قبولی ارایه می‌کند.

PA12 به‌طور عادی به رنگ سفید است اما به‌سادگی می‌توان آن را رنگ کرد.

این ماده قابل شستشو با ماشین ظرفشویی است و تماس مداوم آن با پوست بدن مشکلی ایجاد نمی‌کند. PA-12 قابل بازیافت نیست و برای استفاده به عنوان ظرف غذا توصیه نمی شود.

راهنمای طراحی برای پرینت سه بعدی SLS

حداقل ابعاد جعبه

جمع ابعاد بالاتر از ۲۵ میلیمتر باشد (X + Y + Z ≥ ۲۵٫۰)
برای ساخت محصول، هر کدام از قطعات آن باید بزرگ‌تر از این ابعاد باشند.
برای اینکه مطمئن باشید محصول شما به‌خوبی ساخته می‌شود، مطمئن شوید که قطعۀ شما از این ابعاد حداقلی بزرگ‌تر است.
اگر مدلی دارید که کوچک‌تر از این ابعاد است، می توانید با بالا‌بردن مقیاس،ضخامت یا ترکیب آن با دیگر قطعات، ابعاد آن را بزرگ‌تر کنید و یا از تکنولوژی دیگری برای پرینت سه بعدی استفاده کنید.

حداکثر ابعاد جعبه

 ۲۰۰x250x330 میلیمتر
برای اینکه بتوان یک محصول را پرینت سه بعدی کرد، هرکدام از قطعات آن باید در یک جعبه با این ابعاد حدودی جای شوند.
برای ساخت موفقیت‌آمیز محصول شما، از تناسب ابعاد آن با پرینتر سه بعدی اطمینان حاصل کنید. اگر ابعاد محصولتان بزرگتر از این ابعاد است، می توانید مقیاس مدل خود را کوچک‌تر کنید یا مدل خود را چند قطعه کنید تا پس از ساخت این قطعه‌ها را بتوانید به هم متصل کنید.
اگر مدل شما بزرگ‌تر از اندازه‌های بالا است و می‌خواهید آن را یک‌تکه پرینت کنید از تکنولوژی‌های دیگر استفاده کنید.
حداقل ضخامت دیواره های بدون ساپورت

۰٫۷ میلیمتر

دیواره بدون ساپورت، دیواره‌ای است که اتصال آن به دیواره‌های دیگر با یک لبه یا کمتر است.
این میزان وابسته به توانایی پرینتر سه بعدی در ساخت جزئیات و امکان تمیز‌کردن مدل بدون مشکل است. دیواره‌هایی که ضخامت پایین داشته باشند ممکن است هنگام برداشتن مدل از سینی پرینتر و یا هنگام پودرزدایی شکسته شوند.
همچنین مقاومت دیواره برای محصولاتی که نیاز به پولیش و رنگ دارند بسیار اهمیت دارد و امکان شکستن دیواره‌های نازک در این عملیات نیز وجود دارد.
برای اطمینان از اینکه محصول شما به خوبی ساخته  می شود، از تناسب ضخامت دیواره‌های خود با این ابعاد اطمینان حاصل کنید.
اگر این ضخامت کمتر از حداقل ضخامت باشد دیواره‌هایتان را ضخیم‌تر کنید و یا از یک تکنولوژی دیگر برای پرینت مدلتان استفاده کنید.
حداقل ضخامت دیواره های ساپورت دار

۰٫۷ میلیمتر

دیواره ساپورت‌دار دیواره‌ای است که در دو یا چند لبه به دیواره‌های دیگر متصل باشد.
این میزان وابسته به توانایی پرینتر سه بعدی در ساخت چزئیات و امکان تمیز‌کردن مدل بدون مشکل است. دیواره‌هایی که ضخامت پایین داشته باشند ممکن است هنگام برداشتن مدل از سینی پرینتر و یا هنگام پودرزدایی شکسته شوند.
همچنین مقاومت دیواره برای محصولاتی که نیاز به پولیش و رنگ دارند بسیار اهمیت دارد و امکان شکستن دیواره‌های نازک در این عملیات نیز وجود دارد.
برای اطمینان از اینکه محصول شما به خوبی ساخته  می‌شود، از تناسب ضخامت دیواره‌های خود با این ابعاد اطمینان حاصل نمایید.
اگر این ضخامت کمتر از کمینه ضخامت می‌باشد دیواره‌هایتان را ضخیم‌تر کنید و یا از یک تکنولوژی دیگر برای پرینت مدلتان استفاده کنید.

پیشگیری از تاب‌برداشتن دیواره‌ها در مدل‌های بزرگ‌تر

بسته به هندسۀ قطعه، احتمال تاب برداشتن مدل‌های بزرگ که دیواره‌های نازک دارند وجود دارد. قطعه در دمای بالا جامد می‌شود و سپس دمای آن تا دمای اتاق پایین می‌آید که باعث انقباض می‌شود. این انقباض فشاری روی قطعه وارد می‌کند که می‌تواند باعث تاب برداشتن آن شود. برخی هندسه‌ها مانند قطعات صاف و بلند بیشتر از بقیه در خطر تاب‌برداشتن قرار دارند. دیواره‌های بلندتر باید ضخیم ‌ر از دیواره‌های کوتاه باشند.
حداقل وایرهای بدون ساپورت

۰٫۱ میلیمتر

یک وایر، قطعه‌ای است که طول آن بیش از دو برابر ضخامت آن است. یک وایر بدون ساپورت از یک طرف به دیواره متصل است.
این میزان وابسته به توانایی پرینتر سه بعدی در ساخت جزئیات و امکان تمیزکردن مدل بدون مشکل است. وایرهایی که ضخامت پایین داشته باشند ممکن است هنگام برداشتن مدل از سینی پرینتر و یا هنگام پودرزدایی شکسته شوند.
همچنین مقاومت وایر برای محصولاتی که نیاز به پولیش و رنگ دارند بسیار مهم است و امکان شکستن وایرهای نازک در این عملیات نیز وجود دارد.
اگر این ضخامت کمتر از کمینه ضخامت است وایرهایتان را ضخیم‌تر کنید و یا از یک تکنولوژی دیگر برای پرینت مدلتان استفاده کنید.
حداقل وایرهای ساپورت دار

۰٫۹ میلیمتر

یک وایر، قطعه‌ای است که طول آن بیش از دو برابر ضخامت آن است. یک وایر ساپورت‌دار از دو طرف به دیواره‌ها متصل است.
این میزان وابسته به توانایی پرینتر سه بعدی در ساخت چزئیات و امکان تمیز‌کردن مدل بدون مشکل است. وایرهایی که ضخامت پایین داشته باشند ممکن است هنگام برداشتن مدل از سینی پرینتر و یا هنگام پودرزدایی شکسته شوند.
همچنین مقاومت دیواره برای محصولاتی که نیاز به پولیش و رنگ دارند بسیار مهم است و امکان شکستن وایرهای نازک در این عملیات نیز وجود دارد.
برای اطمینان از اینکه محصول شما به‌خوبی ساخته  می‌شود، از تناسب ضخامت وایرهای خود با این ابعاد اطمینان حاصل کنید.
اگر این ضخامت کمتر از کمینه ضخامت است وایرهایتان را ضخیم‌تر کنید و یا از یک تکنولوژی دیگر برای پرینت مدلتان استفاده کنید.

مدل های ضخیم تر سخت تر خم می شوند

انعطاف پذیری محصول به طراحی و سازه مدل بستگی دارد. هرچه ضخامت مدل شما بالاتر باشد انعطاف پذیری آن پایین می آید. فنری که ضخامت یک میلیمتری داشته باشد به راحتی فشرده و باز می شود اما فنری که ضخامت سه میلیمتری داشته باشد نیاز به نیروی بیشتری برای فشرده شدن دارد.
 حداقل جزئیات بیرون‌آمده و فرورفته

۰٫۲ میلیمتر

دیتیل ها، تورفتگی ها یا بیرون‌زدگی‌هایی  است که طول آن ها کمتر از دو برابر عرض آن‌ها باشد.
حداقل ابعاد جزئیات به کیفیت پرینتر بستگی دارد. اگر ابعاد جزئیات پایین‌تر از کیفیت پرینتر باشند ممکن است پرینتر نتواند آن‌ها را به خوبی دربیاورد.
برای اینکه جزئیاتتان به خوبی دربیایند ابعاد آن‌ها را بالاتر از این ابعاد درنظر بگیرید. ما ممکن است مدل‌هایی که جزئیاتی با ابعاد کوچک‌تر دارند را قبول نکنیم چرا که ممکن است محصول ساخته‌شده در این‌گونه مدل‌ها با ایدۀ شما بسیار فاصله داشته باشد.
اگر مدل شما جزئیاتی کوچک‌تر از این ابعاد دارد سعی کنید آن‌ها را بزرگ‌تر کرده یا از طرحتان حذف کنید.
اگر روی مدل خود نوشته‌ای قرار داده‌اید که فرورفتگی و یا بیرون‌زدگی ایجاد کرده است برای این‌که حروف، خوانایی لازم را بعد از پرینت داشته باشند باید ضخامت آن‌ها بیشتر از نیم میلیمتر باشد.

عملیات پرداخت (پولیش بعد از تولید)، ضخامت را کاهش داده و جزئیات تیز را نرم می‌کند.

در پروسۀ پرداخت محصول تا ۰٫۱ میلیمتر از سطح محصول شما تراشیده می‌شود. همچنین در این عملیات جزئیات تیز کمی نرم می‌شوند.
قطر حفره های تخلیه

۴٫۰ میلیمتر برای یک حفره تخلیه

حفره‌های تخلیه امکان خروج مواد استفاده‌نشده در داخل قطعات توخالی را به وجود می‌آورند.
در محصولاتی که با تکنولوژی SLS ساخته می‌شوند معمولاً در فضاهای خالی درون قطعه مقداری پودر اضافی محصور می‌شود که باید از قطعه نهایی خارج شود.
حفره‌های تخلیه برای قطعاتی که بخش‌های توخالی دارند امکان خروج این مواد را فراهم می‌کنند، در صورت نبود حفره این حجم ماده اضافی در قطعه محصور می‌شود و باعث بالا‌رفتن هزینه‌ی مواد اولیه و وزن محصول می‌شود.
برای رسیدن به یک محصول خوب بهتر است حفره‌هایتان از این ابعاد بزرگ‌تر باشد تا پودر اضافی بتواند از آن‌ها خارج شود. وجود چند حفره کار را ساده تر می‌کند و نتیجۀ بهتری می‌دهد. اگر حفره‌هایتان به اندازه کافی بزرگ نیستند می‌توانید آن‌ها را بزرگ‌تر کرده، به تعداد آن‌ها اضافه کنید یا آن قسمت از مدلتان را پر کنید.
گذاشتن حفره‌ها در نقاط مقابل یکدیگر به فرآیند خروج پودر کمک زیادی می‌کند.
یک حفرۀ تخلیه در ته یک قسمت مدل نمی‌تواند همۀ مواد آن منطقه را تخلیه کند چرا که موادی که در اطراف حفره هستند به خوبی خالی نمی‌شوند، در کل بهتر است از چند حفرۀ تخلیه استفاده کرد.
اگر حفرههای تخلیه شما از این اندازهها کوچکتر هستند می‌توانید آنها را بزرگتر کرده، حفره‌های بیشتری برای مدل در نظر بگیرید یا فضای خالی را پر کنید.
در محصولات بزرگ‌تر از پنج سانتی‌متر و یا محصولاتی که به دو یا تعداد بیشتری حفره برای خروج پودر احتیاج دارند از حفره‌هایی به اندازه حداقل ۲ میلی‌متر استفاده کنید.
فضاهای خالی

۰٫۵ میلی‌متر

فضای خالی به فاصلۀ میان دو دیواره، وایر و یا قطعات جدا از هم گفته می‌شود.
فرآیند پرینت نایلون PA12 با سیستم SLS انجام می‌شود که از یک لیزر برای ذوب‌کردن و به‌هم‌چسباندن پودرها استفاده می‌کند. اگر فضای خالی بین چند فیچر بیش از حد کم باشد ممکن است در فرآیند پرینت به هم بچسبند.
برای اطمینان از ساخت موفق محصولتان از اینکه فواصل خالی بین دیواره‌ها ، وایرها و قطعات بیش از میزان حداقلی است اطمینان حاصل کنید. اگر فضای خالی شما کوچک‌تر از این مقدار است، سعی کنید فاصله را بیشتر کرده و یا اگر جدا‌بودن قسمت‌های مدل ضروری نیست، آن‌ها را در هنگام طراحی با هم ترکیب کنید.

کاربردهای پرینت سه بعدی SLS