ساخت ماکت پرینت سه بعدی

مزیت‌های پرینت سه بعدی ماکت چیست؟

بسیاری از معماران ترجیح می‌دهند به جای ساخت دستی ماکت که هزینۀ بالا و زمان زیادی می‌طلبد، از پرینت سه بعدی استفاده کنند. این روش برای کسانی که از آن استفاده می‌کنند مزیت‌های زیادی دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

قیمت به صرفه

پرینت سه بعدی این قابلیت را به معماران می‌دهد که مدل‌های معماری خود را با قیمت مناسب تولید کنند. برای مثال معمار می‌تواند نسخه‌های متفاوتی از یک طرح یا مراحل مختلف یک پروژه را با قیمت مناسب پرینت سه بعدی کند تا کارفرما بتواند در هر مرحله دید بهتری به سفارش خود داشته باشد.

صرفه‌جویی در زمان

با پرینت سه بعدی معمار می‌تواند زمانی را که در گذشته صرف ساخت مدل می‌کرد، صرف کارهای مفید دیگری کند. پرینترها به‌صورت کاملاً خودکار کار می‌کنند و گذشته از زمانی که صرف آماده‌کردن مدل سه بعدی و جدا‌کردن ساپورت‌ها می‌شود، لازم نیست کار دیگری انجام شود.

قابلیت به‌روز‌رسانی سریع و ساده

اگر پس از آماده‌کردن ماکت، ایدۀ جدیدی به ذهن معمار راه پیدا کند یا مشتری چیز متفاوتی از او بخواهد، او می‌تواند به راحتی مدل سه بعدی را تغییر دهد و مدل را دوباره پرینت سه بعدی کند.

مراحل تهیۀ ماکت معماری با پرینت سه بعدی

مرحله اول

مدل سه بعدی خود را تولید کنید. برای پرینت سه بعدی نیاز به یک مدل سه بعدی قابل‌پرینت دارید. اگر در طراحی مدل سه بعدی مشکل دارید به این قسمت سایت بروید و یا یک طراح سه بعدی از کانون طراحان ما استخدام کنید.

مرحله دوم

کانورت و اپلود مدل

مدل خود را تبدیل به فرمت STL  کنید. STL  یکی از فرمت‌های قابل‌قبول پرینترهای سه بعدی است. سپس آن را آپلود کنید و ظرف چندروز ماکت پرینت شدۀی خود را تحویل بگیرید.

پولیش و پرداخت

ماکت‌های معماری پس از پرینت سه بعدی نیاز به پولیش و پرداخت دارند. قبل از هرچیز می‌بایست سازه‌های ساپورت را جدا کنید. سنباده‌زنی، رنگ‌‌آمیزی و کارهای دیگر اختیاری هستند.