مجسمه سازی

یکی از کاربردهای مهم پرینت سه بعدی مجسمه‌سازی است. مجسمه‌سازی با استفاده از پرینت سه بعدی کمک مزایای زیادی داردمدل‌سازی سه بعدی در کامپیوتر آزادی زیادی در اختیار طراحان قرار می‌دهد، برای مثال قرینه‌کردن دو بخش از طرح یا دادن اندازۀ دقیق به یک مدل.

مزایای استفاده از پرینت سه بعدی در مجسمه‌سازی

  1. کاهش زمان ساخت: پرینت سه بعدی به دلیل آنکه به صورت تمام اتوماتیک و از روی مدل سه بعدی کار می‌کند می‌تواند زمانی را که صرف ساخت یک مجسمه می‌شود کاهش دهد.
  2. کاهش هزینه‌ها: مجسمه‌هایی که جزئیات زیادی دارند معمولاً هزینۀ ساخت بالایی دارند و به همین دلیل در دسترس همه قرار ندارند. اما پرینت سه بعدی هزینۀ تمام شده را پایین می‌آورد و این هنر را به همه عرضه می‌کند.
  3. شخصی‌سازی: مجسمه‌های ساخته شده با پرینترهای سه بعدی به دلیل هزینۀ پایین می‌توانند با توجه به نیاز فرد تغییر کنند. موردی که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است مجسمه‌های سه بعدی خود فرد است که با استفاده از اسکن و مدل‌سازی سه بعدی طراحی و با استفاده از پرینت سه بعدی تمام رنگی تولید می‌شود.
  4. گسترش دسترسی: مجسمه‌ساز باید دست‌های قوی، ماهر و ثابت داشته باشد که این خصوصیت تعدادی از علاقه‌مندان مجسمه‌سازی از دسترسی به آن محروم شوند. با مدلسازی سه بعدی هرکسی که بتواند با یک موس کار کند می‌تواند مهارت‌های طراحی مجسمه و مدلسازی سه بعدی را فراگرفته و به آن مشغول شود.

برای ساخت مجسمه نیاز به یک مدل سه بعدی دارید که برای تهیۀ آن می‌توانید از جامعه طراحان آزاد ما کسی را استخدام کنید یا اگر خودتان دانش آن را دارید به کمک مشاوران ما مدل خود را اپتیمایز و آمادۀ پرینت کنید. برای تهیۀ مجسمۀ سه بعدی خودتان می‌توانید از اسکن سه بعدی استفاده کنید. پس از  آماده شدن مدل، فایل شما به محل پرینت فرستاده می‌شود و پس از چند روز می‌توانید آن را آماده تحویل بگیرید. اگر از تکنولوژی‌های ابتدایی مثل FDM آستفاده کنید مدل شما قبل از ارائه باید پرداخت و پولیش دارد.