پریت سه بعدی دوچرخه Arc Bicycle

پرینت سه بعدی دوچرخه

Arc Bicycle دوچرخه ای است که با نوعی تکنولوژی پرینت سه بعدی فلز فولاد تولید شده است.این پرینت سه بعدی دوچرخه توسط گروهی از دانشجوبان دانشگاه TU Deft آمستردام طراحی سه بعدی و توسط شرکت MX3D از فولاد پرینت شده است. MX3D شرکتی است که با همین تکنیک درحال ساخت یک پل عابر پرینت سه بعدی روی یکی از کانال های آمستردام نیز می باشد.

بدنه دوچرخه طی یک دوره آموزشی نمونه سازی پیشرفته در این دانشگاه طراحی و تولید شده است. این بدنه یک شبکه فلزی منحنی است که توسط بازوهای رباتیک ساخته شده است.

بازوی رباتیک شش محوره این شرکت می تواند اجسامی پیچیده در همه جهات میان هوا و زمین تولید کند. این احجام می توانند از جنس رزین و یا فولاد باشند.

پرینت سه بعدی دوچرخه

پرینت سه بعدی دوچرخه

یکی از اعضای گروه ساخت می گوید: “در دهه گذشته پرینت سه بعدی محبوبیت روزافزونی داشته است اما هنوز این تکنولوژی در زمینه ساخت بزرگ و میان مقیاس با محدودیت های جدی مواجه است. ”

پرینت سه بعدی دوچرخه

“این تکنولوژی پرینت سه بعدی امکان ساخت اجسام میان مقیاس تا بزرگ مقیاس را تقریبا بدون هیچ محدودیتی فراهم می کند. ”

به گفته ی هماهنگ کننده پروژه، این دوچرخه اولین در نوع خود است که با این پروسه تولید می شود. بدنه دوچرخه تقریبا هم وزن دوچرخه های معمول است و می تواند وزن انسان را به راحتی تحمل کند.

پریمن سه بعدی دوچرخه

“برای ما مهم این بود که یک مدل کاربردی بسازیم و با توجه به سبک زندگی آمستردام ،ایده ساخت یک دوچرخه به ذهنمان رسید، فریم دوچرخه به دلیل پیچیدگی نیروهای وارده می تواند نمونه خوبی برای آزمایش این پروسه باشد. ”

دوچرخه Arc Bicycle نمونه ای کوچک از تکنولوژی پرینت سه بعدی MX3D است که در حال کار روی پروژه بزرگتر پل یک تکه ۸ متری روی کانال رودخانه آمستردام هستند.

این پل عابر قرار است که تا پایان سال ۲۰۱۷ اجرا شود.

۰/۵ (۰ Reviews)

نظرات کاربران