اسپینر

فیجت اسپینرهای اختصاصی

اسپینر اختصاصی شما را با استفاده از پرینرهای سه بعدی تولید میکنیم

buttom

اسپینر چیست؟

اسپینر درواقع کاربرد فیزیکی خاصی ندارد اما کار با آنها لذت بخش و آرامش بخش است.  فیجت در هر خانه ای پیدا می شود و ساده ترین چیزها می توانند به عنوان فیجت استفاده شوند. دکمه خودکار، جوی استیک یا حتی حرکات اعضای بدن مثل پا جزو چیزهایی هستند که به طور روزمره سوژه فیجت قرار می گیرند.

فیجت ها همیشه به عنوان کاربری جانبی برخی اشیا حضور داشته اند اما اینکه یک جسم به منظور این کار طراحی شده باشد یک پدیده نو است.  فیجت ها اشیایی هستند که به صورت تخصصی برای تخلیه عصبی طراحی شده اند و هدفی جز این کار ندارند، همین باعث می شود که در دادن آرامش روانی بسیار موثر باشند.

فیجت ها انواع مختلفی دارند برخی خاصیت چرخشی دارند و برخی خاصیت های دیگر لمسی مانند دکمه ، کلید و … که در شکل به انواع آن ها اشاره شده است.

اسپینر ها نوع خاصی از فیجت هستند که خاصیت چرخش بسیار سریع دارند و این چرخش زیبایی بصری توهم گونه خاصی ایجاد می کند که نگاه کردن به آن در کنار خود این عمل فیزیکی به فرد آرامش می دهد. اگر شما هم آن دسته از افراد هستید که همیشه موقع نشستن پای خود را تکان میدهید یا با وسیله ای مثل خودکار بازیی می کنید این اسپینر ها برای شما ساخته شده است.

spinner-bmw-199x300
spinner-help-474x1030

اختراع اسپینر

04
03
02
01

کاترین هتینگر، یک مهندس شیمی تجربی، نخستین کسی بود که اسپینر را طراحی کرد او اسباب بازی اسپینر را در سال ۱۹۹۳ ثبت اختراع کرد، این ایده زمانی به ذهن او خطور کرد که چند کودک با فلاخن در حال پرتاب سنگ بودند در همین زمان او از بیماری myasthenia gravis رنج می برد که منجر به ضعف عضلانی می شد، به همین دلیل او دیگر قادر به بازی کردن با دخترش نبود و شروع کرد تا اسباب بازی هایی با استفاده از چسب و روزنامه برای سرگرم کردن دخترش درست کند این گونه اولین اسپینر جهان به وجود آمد. اسپینرهای کاترین با فروش در گالری های هنری فلوریدا محبوبیت محدودی پیدا کردند.
او در بیست و هشتم می سال هزار و نه صد و نود و نه اظهار نامه ی خود را به سازمان ثبت اختراع آمریکا ارائه داد و سپس شروع به یافتن شریک برای تولید اسباب بازی اش در میان تولید کنندگان اسباب بازی گشت و با Hasbro برای تولید اسپینر به توافق رسید نکته ی جالبی که وجود دارد Hasbro پس از تحقیقات بازار در رابطه با اسپینر از تولید آن ها صرفه نظر کرد چرا که به نظرش اسپینرها جذابیت لازم را برای مخاطبان نداشتند پس از این شکست هتینگر حق استفاده از اختراعش را که انحصار تولید اسپینر را تا سال ۲۰۱۴ برایش داشت در سال ۲۰۰۵ آزاد کرد تا شاید دیگران بتوانند اختراعش را تجاری سازی کنند و ۱۲ سال بعد اسپینرها به جایگاه امروزشان رسیدند.

اسپینر شخصی سازی شده برای شما

از فروشگاه فیجت بازدید کنید

پرینت سه بعدی شده | رنگ دلخواه | طرح دلخواه | ابعاد متفاوت

GTA-V-sign
spinner-mood-GTA