چاپ سه بعدی شیشه رنگی پنجره

پرینت سه بعدی شیشه رنگی

سال قبل، در تورنتو، خدمات پرینت سه بعدی و نمونه سازی سفارشی از کپی دقیق و پرینت سه بعدی چشمگیری از نقاشی معروف شب پر ستاره ونگوگ، که اصل آن در سال ۱۸۸۹ نقاشی شده است، ما را بسیار متعجب کرد. و اکنون این پروژه هنری به طور چشمگیری یکسان با طرح اصلی ساخته شده است:چاپ سه بعدی شیشه رنگی پرینت  شده اند.

چاپ سه بعدی شیشه رنگی

چاپ سه بعدی شیشه رنگی

همان طور که گزارش شده، پروژه شیشه های رنگی پنجره سفارشی اختصاصی بوده که سه ماه روی آن کار شده است و مراحل کار آن شامل: طراحی، چاپ سه بعدی، پردازش و در آخر اتمام بخش های مختلف این اثر بوده است. این تیم امیدوار است که بار دیگر برنده جایزه کنفرانس گروه کاربران ساخت افزودنی (AMUG) در دسته بندی پایانی شود. همان طور که سال قبل به خاطر چاپ سه بعدی نقاشی ونگوگ برنده شده بودند.

این تولید نهایی چشمگیر که به عنوان پنجره پرینت شده شناخته می شود، موفقیتی بزرگ در زمینه شکل شیشه های سنتی رنگی بدست آورد. این پروژه طولانی برای کشف پروسه های هنری بوده است.

طبق خدمات نمونه سازی سریع در کانادا، که به سمت ساخت شیشه های رنگی پنجره کشیده شده، نیاز دارد تا از رزین و پرینتر های سه بعدی SLA ، برای این کار استفاده کند. با این ایده، نمونه سازی های سفارشی در خانه طراحان برای خلق مدل های دیجیتال شیشه رنگی و قاب آن، شروع به کار کردند.

در طراحی پنجره، این تیم از نرم افزار طراحی سه بعدی استفاده کردند، که به آن ها اجازه طراحی های پیچیده و قابل سه بعدی چاپ شدن را، همانند شیشه های رنگی پنجره، می دهد. وقتی پروسه طراحی کامل شد، این مدل به چهار بخش قسمت می شود که به طور جداگانه چاپ سه بعدی می شوند.

۰/۵ (۰ Reviews)

نظرات کاربران