پرینت سه بعدی ساعت

تقریبا تمام ساعت‌های امروزی، از تم‌های طراحی شده اولیه‌ای پیروی می‌کنند که باعث می‌شود یک ساعت خاص، ویژگی خاصی داشته باشد. چاپ سه بعدی در حال گسترش و شکستن مرزهای سنتی ساعت‌سازی است. پرینت سه بعدی، این امکان را فراهم می‌کند که تعداد اقلام بیشتری حتی مواردی با مکانیسم‌های پیچیده تولید شود.

مزیت اصلی استفاده از خدمات پرینت سه بعدی، ایجاد آزادی است. در واقع؛ در طول فرآیند پرینت سه بعدی ساعت، آزادی و خلاقیت زیادی وجود دارد.

در واقع، چاپگر سه بعدی امکان آزادی بیشتری در طراحی فراهم می‌کند و این فرصت را برای ایجاد اشکال جدید هم اشکال ساده هم پیچیده ارائه می‌دهد. به این ترتیب، طراحان می‌توانند بر روی طراحی کار کنند تا واقعا آنچه را که می‌خواهند انجام دهند نه فقط آنچه که ممکن است ساخته شود.

در زیر به دو نمونه ساعت پرینت سه بعدی شده اشاره می‌شود:

ساعت ALB

ALB، یک برند فرانسوی از تولوز است، این شرکت توسط Vincent Candelle Tuheille و Simon-Pierre Delord تاسیس شده است. این ساعت‌ها، در مدل‌های خاص و دقیقی پرینت سه بعدی شده‌اند. این قطعات ترکیبی از تکنیک‌های پیشرفته و تکنولوژی‌های مدرن هستند.

ساعت ALB، اتوماتیک است، زمان کارکرد آن‌ها ۳۸ ساعت است. قطعات پرینت شده در این ساعت‌ها؛ حلقه‌های سیاه و سفید، در بالا و پایین ساعت است که از پلی آمید ساخته شده‌اند. این ساعت‌ها کاملا لوکس هستند. همه‌ی آن‌ها دارای طراحی‌های سه بعدی زیبایی هستند و توسط دو بنیانگذار مهم تولید شده است.

ساعت ALB

ساعت A.L.B حاصل از پرینتر سه بعدی

تعداد اندکی ساعت از طریق پرینت سه بعدی ساخته شده‌اند، که در این زمینه با شرکت تامین کننده Sculpteo، همکاری صورت گرفته و پرینت انجام شده است.

چاپ سه بعدی، این امکان را فراهم آورده است که به جای صرف هزینه برای تولید تعداد زیادی ساعت طرح‌های منحصر به فردی را بر روی یک نمونه تست کند.

ساعت ALB حاصل از پرینت سه بعدی

ساعت ALB حاصل از پرینت سه بعدی

A.L.B  توسط سیمون پری دلورد تاسیس شده است و طراحی و توسعه ساعت ها توسطVincent Candelle Tuheille، انجام شده است.

پرینتر سه بعدی، امکان طراحی را ایجاد کرده است که باعث می‌شود این ساعت‌ها، بر‌خلاف اکثر ساعت‌های معمولی که وجود دارند، واقعا منحصر به فرد باشند. با این که کل ساعت پرینت سه بعدی نشده است، اما بخش بزرگی از آن پرینت شده است.

دلورد گفت: “ما قطعات چاپ شده را حلقه بالا و حلقه پایین می نامیم، اما هیچ کلمه خاصی برای این بخش وجود ندارد، زیرا ترکیبی بین یک حلقه و صفحه عقربه‌دار ساعت است.”

در عکس زیر، بخش پرینت سه بعدی شده این ساعت قابل مشاهده است:

قطعات پرینت سه بعدی شده ساعت A.L.B

قطعات پرینت سه بعدی شده ساعت A.L.B

قطعات پرینت سه بعدی شده ساعت A.L.B

قطعات پرینت سه بعدی شده ساعت A.L.B

ساعت A.L.B

ساعت A.L.B

توسعه یک ساعت A.L.B، چند ماه طول می‌کشد. ابتدا، با طرح اولیه شروع می شود، سپس به مدل سازی سه بعدی  و تولید مدل سه بعدی پرداخته می شود که شامل استفاده از اسکنرهای سه بعدی، قبل از تولید یک نمونه اولیه می باشد.

سپس اگر همه چیز با نمونه اولیه مناسب به نظر رسید، شرکت Sculpteo  پرینت حلقه بالا و پایین را شروع می کنند و سپس به سرهم کردن ساعت پرداخته می شود. در ساخت ساعت A.L.B  از یک سیستم کنترل کیفیت بسیار دقیق استفاده می شود، تا اطمینان کامل حاص شود که تمام تنظیمات درست انجام شده است و قبل از آن بازرسی دقیقی انجام می شود.

پس از تکمیل، یک آزمایش نهایی مقاومت به آب انجام می شود تا اطمینان حاصل شود ساعت می تواند زیر آب بماند.

دو نمونه ساعت پرینت سه بعدی شده A.L.B

دو نمونه ساعت پرینت سه بعدی شده A.L.B

همان‌طور که دیده می‌شود این ساعت‌ها، بسیار زیبا هستند، به خصوص به دلیل استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی در آن در طراحی بسیار منحصر به فرد هستند.

ساعت Tenvas

شرکت Tenvas، یک شرکت ساعت سازی بزرگ است. که این امکان را فراهم کرده که هر فردی با هر سنی، هر ایده‌ای مدنظر داشته باشد، می‌تواند طرح‌های خود را بر روی ساعت عملی کند. و به این ترتیب، امکان استفاده از بیش از یک مدل ساعت برای وی به‌وجود می‌آید.

ساعت Tenvas برای افراد با سلیقه های مختلف

ساعت Tenvas برای افراد با سلیقه های مختلف

ساعت Tenvas در طرح های مختلف

ساعت Tenvas در طرح های مختلف

این شرکت؛ با افزودن عناصر کاربردی و قابل تعویض، در شخصی‌سازی پتانسیل بسیار بالایی دارد، به این صورت که هر فردی با هر سلیقه‌ای امکان طراحی ساعت دلخواه‌ش را دارد. Tenvas؛ برای این محصول سفارشی‌، از تکنولوژی پرینت سه بعدی استفاده کرده است.

این محصول، دارای طرح‌های عالی و زیبایی است و در جهت حمایت از هنرمندان و نوآوری‌های تکنولوژیکی، عمل می‌کند.

نمونه ای از مورد استفاده ساعت Tenvas

نمونه ای از مورد استفاده ساعت Tenvas

در فیلم زیر نحوه‌ی کار شرکت Tenvas  ارائه شده است:

نظرات کاربران