پرینتر سه بعدی و قلب آبی قهرمان (مجموعه‌ی چندکاره‌‌ای برای افراد دچار نقص عضو)

در حوزه‌ی پزشکی، محدودیت‌های بسیاری برای استفاده از تجهیزات مختلف وجود دارد. اکثر وسایل قابل استفاده دارای هزینه‌های بالایی هستند. در این راستا، شخصی به نام امین حسنی، تجهیزات کاربردی پزشکی را با هزینه‌ی کم برای افرادی که دچار نقص عضو هستند، ارائه کرده است. وی از طریق پرینتر سه بعدی و قلب آبی قهرمان (مجموعه‌ی چندکاره‌‌ای برای افراد دچار نقص عضو) به این افراد کمک می‌کند.

امین حسنی طراح مجموعه‌ی چندکاره‌ی قلب آبی قهرمان

امین حسنی، طراح ابزار کاربردی Havenlabs است. Havenlabs، موسسه‌ای است که قصد دارد از پرینتر سه بعدی برای کمک به جانبازان و معلولان استفاده کند. ایشان قصد دارد که رویکرد گسترده‌تری را فراهم کند و از مهارتش برای کمک به افرادی که عضوی از بدن آن‌ها قطع شده‌ کمک کند و این خدمات را از طریق شرکت تجاری قلب آبی قهرمان ارائه دهد. از این طریق، وی امیدوار است که بتواند از طریق پروتزهای کامل و کمک‌کننده، شیوه‌ی زندگی آن‌ها را بهبود بخشد. وی اشاره کرد:”من یک کارمند تمام وقت H1B هستم، نمی‌توانم کار خود را ترک کنم تا به طور کامل بر روی این امر تمرکز کنم و برای افزایش سرمایه با هیچ شخص و ارگانی سرمایه‌گذاری نکرده‌ام. بیشتر تمرکز من برای جمع آوری طرح‌های بیشتر و ارتباط با افرادی است که نیازمند این تجهیزات است.”

پرینتر سه بعدی مورد استفاده در این پروژه

وی افزود: “من Creativity Cr-10 دارم و بیشتر از PLA استفاده می‌کنم و سعی می‌کنم برای خرید بخشی از پولم را برای خرید چاپگر سه بعدی SLA و پرینت رزین استاندارد، محکم، بادوام و منعطف صرف کنم. من در محل کارم یک پرینتر سه بعدی دارم و مدیر کل یک شرکت در لانگ آیلند هستم. پرینتر سه بعدی و قلب آبی قهرمان (مجموعه‌ی چندکاره‌‌ای برای افراد دچار نقص عضو)، خدمتی به جامعه محسوب می‌شود. ”

پرینتر سه بعدی و قلب آبی قهرمان

پرینتر سه بعدی و قلب آبی قهرمان

مزیت تکنولوژی پرینت سه بعدی در این مجموعه

استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی، در این حوزه؛ در ایجاد راه‌حل‌های خاص برای مشکلات خاص با هزینه‌ی کم همراه است. اگر به هندسه، بافت و قابلیت‌های منحصر‌به‌فرد نیاز دارید، چاپ سه بعدی تکنولوژی تقریبا بی‌نظیری است. به ویژه در مورد پلیمرها، می‌توان از یک دستگاه کمک‌رسان با قیمت مناسب استفاده کرد. در آینده از طریق پرینتر سه بعدی، برای بسیاری از موارد پزشکی و مشکلات منحصر به فرد راه‌حل‌هایی یافت خواهد شد.
پرینتر سه بعدی و قلب آبی قهرمان

پرینتر سه بعدی و قلب آبی قهرمان

پرینتر سه بعدی و مجموعه‌ی چندکاره‌ی قلب آبی قهرمان!

این دستگاه‌ها، باید بادوام، دقیق و قابل اطمینان باشند. این نوع قطعات به خوبی از طریق مواد نسبتا ساده‌ای مانند PLA و چاپگرهای سه بعدی معمولی که گاها برخی از افراد از آن‌ها در منازل استفاده می‌کنند، قابل تولید است. حتی یک دستگاه نسبتا ساده که به خوبی تنظیم شده است می‌تواند تجهیزاتی مشابه این مجموعه را ایجاد کند.

مجموعه‌ی چندکاره‌ی قلب آبی قهرمان و دنیای پزشکی

دنیای پزشکی، با توجه به موانع ورود و نهادینه‌سازی خود، از طراحی و راه‌حل‌های نوآورانه‌ فاصله می‌گیرد. به طور جزئی این بسیار قابل درک است چرا که کار پزشکی بسیار حساس است و ما قصد داریم یک نظارت دقیق بر ایمنی این محصولات در زمینه‌ی پزشکی داشته باشیم.

با وجودی که امنیت فراهم می‌شود، اما با یکسری موارد مطابقت ندارد. برای موارد پزشکی که چالش منحصر‌به‌فردی وجود دارد، سیستم ایجاد شده اغلب نمی‌تواند برای آن‌ها فراهم شود. به همین دلیل است که چاپ سه بعدی چنین پیشرفتی را در دستگاه‌های دستی انجام داده است. البته؛ در حال حاضر، مواردی در رابطه با امور پزشکی نیز مطرح شده است.

خدمات و فعالیت‌های امین حسنی

امین حسنی، قصد دارد طرح‌های کمک‌های برای کسانی که به آن‌ها نیاز دارند، ایجاد کند. اولین مشتریان او “مسافران و عکاسان جهان” هستند. او کتابی را با عکس‌هایی از مشکلات افرادی که قطع عضو هستند در سراسر جهان منتشر کرده است. وی قصد دارد راه‌حل‌های سفارشی را برای مشکلات انسانی مردم ارائه دهد، اما در عین حال این طرح‌ها را نیز به اشتراک گذاشته است تا بسیاری از این موارد بتوانند برای آن‌ها مفید باشند. به این ترتیب، کسب و کار تجاری خود را براساس اثرات جانبی مثبت تشکیل داده است.

پرینتر سه بعدی و قلب آبی قهرمان

پرینتر سه بعدی و قلب آبی قهرمان

به اشتراک گذاشتن فایل بین افراد

تا کنون من یک فایل طراحی کرده‌ام و آن را در سایت به اشتراک گذاشته‌ام، به این معنی که هر مهندس یا طراحی می‌تواند از فایل پیوست شده استفاده کند و آن را در وب سایت آپلود کند. این یک ویژگی کاملا مکانیکی است. در حال حاضر من بیشتر سعی می‌کنم مهندسین و طراحان بیشتری را به همکاری دعوت کنم و با سازمان‌هایی که افرادی که دچار قطع عضو شده‌اند را پشتیبانی می‌کنند ارتباط برقرار کنم.

پرینتر سه بعدی و قلب آبی قهرمان

پرینتر سه بعدی و قلب آبی قهرمان

تجهیزات حاصل از پرینتر سه بعدی و هدف تولیدکننده‌ی آن

ماموریت من این است که افرادی که به این تجهیزات نیاز دارند و معمولا کسانی هستند که دچار نقص عضو می‌باشند را شناسایی کنم و به دانشگاه معرفی کنم تا به صورت رایگان و از طریق خیریه در اختیار آن‌ها قرار دهیم. من اعتقاد دارم که می‌توانم زندگی بسیاری از افراد در جهان را با دادن فرصت به آن‌ها، تحت تاثیر قرار دهم.

مثلا برخی افرادی که دچار نقص عضو هستند، نمی‌توانند غذا بخورند، با آلت موسیقی کار کنند که من با فراهم کردن وسایلی مشکل آن‌ها را برطرف نمودم.

در فیلم زیر، صحنه‌هایی از این فیلم ارائه می‌شود:

۵/۵ (۲ Reviews)

نظرات کاربران