پاویون پرینت سه بعدی Star Lounge

سازه های پرینت سه بعدی

دو گروه Emerging Objects و Bold Machines با همکاری یکدیگر یکی از بزرگترین سازه های پرینت سه بعدی با ماده PLA را ساخته اند.

سازه های پرینت سه بعدی

سازه های پرینت سه بعدی

این پروژه سعی در نشان دادن توانایی های پرینت سه بعدی در ایجاد سازه های معماری  مدولار را نشان می دهد. قطعات این سازه با استفاده از پرینتر سه بعدی کوچک MakerBot Replicator 2 ساخته شده اند. این پرینتر یک پرینتر سه بعدی رومیزی ساده می باشد.

“Star Lounge” یک سازه گنبدی شکل خودایستا است ، این سازه با ۲.۶ متر ارتفاع و طول و عرض ۳.۳۵ متر از ۲۰۷۳ بلوک شش ضلعی تشکیل شده است. این قطعات از چند تیپ مختلف تشکیل شده اند که برای هر تیپ یک رنگ شفاف خاص در نظر گرفته شده است که هم باعث ساده شدن روند ساخت شده و با یک ترکیب رنگی منطقی ۲۱ گروه بلوک ستاره و چند ضلعی شکل ایجاد کرده است.

سازه های پرینت سه بعدی

سازه های پرینت سه بعدی

این سازه با استفاده از ۱۰۰ پرینتر سه بعدی ساخته شده و قطعات طوری طراحی شده اند که زمان و حجم پرینت کاملا بهینه باشد. هر دو بلوک توسط یک پرینتر سه بعدی بدون نیاز به ساپورت در عرض یک ساعت پرینت شدند.

پرینترهای سه بعدی makerbot

پرینترهای سه بعدی makerbot

۲۸ نوع بلوک طراحی شده و در قسمت داخلی هر بلوک شماره ای حک شده است که روند ساخت را ساده کرده است.

سوراخ هایی نیز برای پَرچ کردن قطعات به یکدیگر در طراحی قطعه در نظر گرفته شده است.

حجم و الگوی کلی سازه یادآور لحاف های سنتی آمریکایی و هندسه ی اسلامی می باشد.

ویرجینیا سن فراتلو ، از موسسان تیم Emerging Objects می گوید: “توانایی ساخت سازه های سبک با پرینتر های سه بعدی رومیزی ارزان در روند ساخت معماری و معماری داخلی همه چیز را تغییر می دهد”

سازه های پرینت سه بعدی

سازه های پرینت سه بعدی

۰/۵ (۰ Reviews)

نظرات کاربران