فیجت اسپینر، ابزاری برای کنترل اضطراب

افزایش تمرکز با فیجت اسپینر

زمانی که تکنولوژی عمر و سلامت انسان را جذب خود می کند، این وسیله کوچک، مانند یک خواب انسان را به آرامش می برد. این ابزار وسوسه انگیز از کجا ریشه گرفته اند؟ آنها به دنبال وسیله ای برای افزایش تمرکز و کاهش اختلالات در حواس و دقت بودند، که امسال توانستند وسیله ای خلق کنند که به شدت با اعصاب بازی می کند. همچنین بزرگسالان نیز برای گذراندن اوقات بیکاری و بی حوصلگی خود نیز از این ابزار استفاده می کنند.

روانشناسی به نام کیتی رودریگز در این مورد می گوید:( ما تشخیص دادیم که بیش فعالی و اضطراب از جمله بیماری های غیر قابل کنترلی هستند که مردم در این شرایط نیاز به ابزاری دارند تا آن را بچرخانند. همچنین این می تواند مشکلاتی به همراه داشته باشد؛ به خصوص برای کسانی که مجبورند ساعت ها در محل کار خود بنشینند.) اگر راه رفتن در محل کار شما نمی تواند کمکتان کند، این ابزار می تواند نیازتان را برطرف کند. بزرگسالان از این ابزار برای کاهش تیک های عصبی و همچنین کمک برای تقویت دقت و تمرکز استفاده می کنند.

اسپینر

این ابزار در سال ۱۹۹۰ ساخته شده بود، اما در سال ۲۰۱۷ به وسیله ای عامیانه برای بازی تبدیل شد. گرچه این وسیله با سودی برای سلامتی به بازار عرضه شد، اما امروزه به وسیله ای برای بازی کودکان تبدیل شده که بعضی مدارس آن را قدغن کرده اند؛ چون فکر می کنند باعث حواس پرتی در کلاس می شود. اما در بیشتر مدارس اجازه آن داده شده است. به شرطی که با احتیاط استفاده شود و در جهت افزایش تمرکز کودک باشد.

نظرات کاربران