پرینترهای DLP و SLA چگونه کار می کنند؟

اساس کار پرینترهای DLP و SLA نوردهی به زرین فتوپلیمر و جامد کردن قسمت های نور داده شده است. این پروسه به این شکل است که نور لیزر و یا نوری که از پروژکتور DLP خارج می شود به صورت لایه به لایه  به رزین می تابد و پس از ساخته شدن هر لایه پلتفورم ساخت به سمت بالا حرکت کرده و سپس لایه ی بعدی ساخته می شود. ساخت جسم سه بعدی با استفاده از نور دقت و سرعت پرینت را به میزان زیادی افزایش می دهد طوری که سرعت پرینترهای DLP و  SLA حداقل چهار برابر پرینترهای FDM است.

از پرینترهای سه بعدی دی ال پی به عنوان پرینترهای سه بعدی طلاسازی استفاده می شود. البته این پرینترها با پرینترهای سه بعدی طلا که مستقیما طلا را پرینت می کنند متفاوت است. قیمت پرینترهای سه بعدی طلاسازی از پرینترهای اف دی ام بیشتر است و از حدود ۲۰ میلیون تومان شروع می شود. برای مشاوره در زمینه خرید یک دستگاه بهینه و استاندارد با ما تماس بگیرید.

ضخامت لایه ها در پرینترهای DLP و SLA

ضخامت لایه های محصول پرینت شده در پرینترهای DLP و SLA از پرینترهای FDM یا FFF کمتر است. دقت این نوع پرینت بسیار بالاتر (تا .۰۵ میلی متر) از تکنولوژی های دیگر است. کاربرد پرینت با متریال رزین بیشتر در نمونه سازی اجسام کوچک و پیچیده می باشد. بیشترین استفاده از DLP و SLA در قالب سازی برای جواهرآلات و همچنین دندان پزشکی است.

cat-ring-resin
Cat-ring-gold

ماده اولیه پرینت سه بعدی DLP چیست؟

ماده اولیه این تکنولوژی می تواند انواع مختلفی از رزین های فتوپلیمر باشد.

رزین فتوپلیمر نوع خاصی از رزین است که با تابش نور جامد می شود و همین باعث شده که در پرینت سه بعدی کاربرد زیادی داشته باشد.
رزین ها با کاربردها و ویژگی های مختلفی از جمله رزین های ریخته گری،رزین انعطاف پذیر و حتی رزین عینک سازی قابل استفاده در این پرینترهای سه بعدی هستند.